Коли настають теплі дні, починається сезон відкритих вікон. І, на жаль, він приносить багато нещасних випадків, пов’язаних з дітьми. Існує кілька простих правил по техніці безпеки поблизу вікон:

• В першу чергу, не варто залишати дитину одну в кімнаті, де є відкрите вікно, або якщо у малюка є можливість відкрити його.
  • Слід перед початком сезону перевірити всі вікна на справність, щоб уникнути непоправних ситуацій та самовільного їх відкриття.
  • Якщо все ж дитина залишається в кімнаті одна, краще залишити вікно в режимі провітрювання, так вона не зможе його відкрити навстіж.
  • Батькам варто звернути увагу на замки для вікон з ключем, які можна закрити, а ключ забрати.
  • Дітям краще за все не показувати, як відкривається і закривається вікно, так як у них відмінна пам’ять, і вони все запам’ятовують дуже швидко. Під час маніпуляції краще відвернути їх увагу на щось більш цікаве.
  • Щоб дитина не змогла відкрити вікно за допомогою ручки, можна просто зняти її, і надіти по необхідності.
  • Найголовніше правило, це вплинути на дитину з точки зору виховання. Батькам необхідно пояснити дитині на скільки небезпечним є відкрите вікно, що не потрібно з нього визирати і ставати на підвіконня. Для того, щоб малюк послухався вас, дорослі самі не повинні нехтувати цими правилами. Так само дітям краще не бачити, як мама або тато миє вікно, а тим більше сидить на підвіконні.
  • Слід пам’ятати, що вікна бувають не тільки вдома, тому дотримуватися правил безпеки необхідно в гостях, і в будь-яких інших приміщеннях.

Для того, щоб уникнути трагедії, батькам не потрібно залишати дитину вдома саму навіть на хвилину, особливо під час сну. Зазвичай, діти випадають з вікна в той момент, коли батьки відсутні. Щоб малюк не зміг дістатися до підвіконня, потрібно прибрати від вікна всі меблі, на які дитина може залізти. Найчастіше дорослі переконані в тому, що москітні сітки стануть перешкодою для дитини і убезпечать її від падіння. Це далеко не так, такі сітки дають дітям помилкову надію, що за нею вони в безпеці. Таким чином, малюк може спертися на москітну сітку і випасти разом з нею. Таких випадків безліч.

Для більшої безпеки, можна встановити на вікна спеціальні решітки. Але слід пам’ятати, що в разі надзвичайних ситуацій, у дорослих повинна бути можливість легко їх відкрити. Якщо на вулиці відбувається щось цікаве, що потрібно показати дитині, батьки повинні дуже міцно тримати малюка, так як у них спостерігається підвищена активність. І ні в якому разі не треба тримати малюка за одяг, оскільки при раптовому падінні, він може порватися і залишитися у вас у руках.

Не залишайте відкритими вікна навіть якщо вам здається, що дитина занадто маленька, щоб дістати до підвіконня.

Дата останньої зміни 22 Квітня 2024